Łączna liczba wyświetleń

środa, 13 maja 2015

MAJÓWKA...

szumna nazwa, to tylko parę godziny na świeżym powietrzu. Taki mały przerywnik od codzienności. 03.05.2015 r. leniwa, świąteczna niedziela, ładna pogoda co tu robić... :) pomyśleliśmy co by tu zwiedzić, gdzie nie byliśmy jeszcze w okolicy i padło na ZAMEK W MOSZNEJ nie daleko 1,5 godziny jazdy samochodem od domu...

Moszna leży w Województwie Opolskim (Powiat Krapkowicki, Gmina Strzeleczki), 35 km od jego stolicy - Opola, na szlaku komunikacyjnym pomiędzy Prudnikiem a Krapkowicami. Dojazd z Opola oraz z Prudnika odbywa się drogą wojewódzką nr 414, dojazd z Krapkowic drogą wojewódzką nr 409.
Dojeżdżając autostradą A4 od strony Wrocławia zjechać należy na wyjeździe nr 241(Racibórz, Opole), natomiast jadąc od strony Katowic na wyjeździe nr 248 (Krapkowice, Gogolin) - w obu przypadkach należy kierować się na Krapkowice i dalej na Prudnik.

Oto ON - ZAMEK W MOSZNEJ - muszę przyznać, że gdy go zobaczyłam z daleka to poczułam się jak w bajce, prześliczny.Cena biletu do przeżycia 10,00 zł od osoby z przewodnikiem.
Niestety trochę się rozczarowałam, gdyż zamek jest dość duży ponoć ma 99 wież i 365 pomieszczeń a do zwiedzania niestety tylko część zamku a właściwie tylko jedno skrzydło bo reszta to hotel, no ale nie ma co wybrzydzać, dobrze, że w ogóle coś jest.

Do ZAMKU należy rozległy park który oczarowuje kilkusetletnimi dębami i lipami......a pod drzewami można wypatrzeć takie małe znaki historii.
Bardzo sympatyczne miejsce na niedzielny odpoczynek od codzienności.
Za parkiem znajduje się cmentarz właścicieli ZAMKU i jest on udostępniony zwiedzającym.

Pozdrawiam serdecznie - Małgosia W.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz