Łączna liczba wyświetleń

piątek, 2 października 2015

Cuevas del Drach JASKINIE SMOKA

24.09.2015 r. czwartek

Przed wyjazdem na Majorkę sprawdzaliśmy co możemy zwiedzić samodzielnie w okolicy i tak wyczytaliśmy o JASKINIACH SMOKA (Cuevas del Drach) w miejscowości Porto Cristo.
Mąż posprawdzał w internecie jakim autobusem możemy tam dojechać i nawet udało mu się znaleźć rozkład jazdy... i tak autobus 441 godz. 9:05. Wszystko pasuje, zaraz po śniadaniu ruszamy...

(w drodze do jaskini)

(przed kasami)

(kolejka do wejścia do Jaskini Smoka)

Autobus przyjechał punktualnie, na miejscu byliśmy o 9:50, kasy otwierają o 10:00. Sprzedaż biletów poszła sprawnie, następnie udaliśmy się w kierunku jaskini a tu szok - kolejka. Potem okazało się, że musi uzbierać się pewna grupa ludzi aby otworzyli jaskinię i tak co godzinę puszczają większymi grupami...


Jaskinia Smoka położona we wschodniej części wyspy to największa jaskinia na Majorce.


We wnętrzu jaskini zachwycają piękne stalaktyty i stalagmity jakie przez miliony lat wytworzyła przyroda. 


Wszystko jest pięknie podświetlone, w całej jaskini panuje stała temperatura około 18-20 stopni.Jaskinia jest długa na 2,5 km, posiada jedno z największych na świecie podziemnych jezior, jezioro Martel długie 177 metrów i szerokie na 30 metrów. 


Jaskinie zwiedza się bez przewodnika, smodzielnie.


 Na koniec zwiedzania dochodzimy do groty z ławeczkami, cała grupa zwiedzająca poproszona jest o zajęcie miejsca i ciszę. 


Gasną światła i z groty wyłania się smok, który okazuje się podświetloną łodzią a w zasadzie wypływa parę łodzi a na jednej z nich siedzi muzyk. 


Wysłuchujemy krótkiego koncertu muzyki klasycznej  z kawałkami Caballero, Chopina, Offenbacha w naturalnej grocie skalnej, gdzie znajduje się również podziemne jezioro.

Szkoda, że w tym czasie jest zakaz robienia zdjęć.Całe jezioro jest pięknie podświetlone.  Następnie jest możliwość przepłynięcia łódkami do wyjścia ale jak ktoś się zagapi tak jak my :) to idzie pieszo.


Zwiedzanie zajęło nam godzinę. 


Autobus powrotny dopiero o 14:15. Mamy trzy godziny na zwiedzenia miasteczka Porto Cristo...


...oddalonego od stolicy Majorki o 70 km. Nazwa miasteczka oznacz "Port Chrystusa". które nadano mu w 1260 r. gdy w czasie inwazji chrześcijańskiej na jednej z wyrzuconej na brzeg łodzi znaleziono zawiniątko z krucyfiksem.


Porto Cristo to spokojne miasteczko, idealne na spacery wzdłuż głównej promenady.


Miejsce to charakteryzuje się kameralną plażą ulokowaną przy skałach... 


...zapewniających malowniczo położone punkty widokowe. 


A popołudnie spędziliśmy na spacerze po "naszym" miasteczku i pobliskich plażach.


Pozdrawiam - Małgosia W.

  

5 komentarzy:

 1. Świetne miejsce i wspaniale spędzony czas!

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam,

  piękna wycieczka.
  W październiku wybieramy się na Majorkę. Cueva del drach jest oczywiście na naszej liście do zwiedzania. I tu pytanie: widzę, że robiliście zdjęcia. Nie było z tym problemu? Na stronie www jaskini podają, że filmowanie i robienie zdjęć jest zabronione aby nie przeszkadzać innym zwiedzającym. Nie wyobrażam sobie być w takim miejscu i nie móc zrobić zdjęć...
  Pozdrawiam

  Radek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, zdjęcia można robić owszem ale bez użycia lampy błyskowej. Na każde użycie reaguje obsługa. Jakinie polecam jak najbardziej, są przepiękne.
   Pozdrawiam

   Usuń
 3. Zdjecia mozna robic lecz bez lampy blyskowej. Polecam piekne miejsce,jestem na swiezo po zwiedzaniu. Polecam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, że pięknie tam... a zdjęcia były bez lampy... :)

   Usuń