Łączna liczba wyświetleń

piątek, 11 sierpnia 2017

ZŁOTY STOK I LĄDEK ZDRÓJ

Wracając z KOPALNI ZŁOTA zatrzymaliśmy się na chwilkę w miasteczku ZŁOTY STOK


Złoty Stok położony jest u stóp Gór Złotych, we wschodniej części Ziemi Kłodzkiej jest znany przede wszystkim z zabytkowej kopalni złota. Miasteczko nie duże, a w niedzielne popołudnie jakby ludzie w nim nie mieszkali, kilku turystów przechadzających się uliczkami między innymi my :) .


Taka sobie wąziutka uliczka, a właściwie przejście między ulicami :).


 Kościół niestety był zamknięty, szkoda, że nie można było go zwiedzić, bo z zewnątrz przyciąga wzrok i wygląda bardzo ładnie.


Będąc nie daleko LĄDKA ZDRÓJ nie mogliśmy sobie odmówić wizyty w mieście z najstarszym uzdrowiskiem w Polsce.Trzeba przyznać, że Pijalnia Wód robi wrażenie z neobarokowymi zdobieniami. Przepiękny budynek kryje okrągły basen z wodą termalną, wokół którego stoją marmurowe XIX-wieczne wanny do kąpieli perełkowych. 


Rynek w Lądku Zdroju to plac miasta z pięknymi kolorowymi kamienicami i stojącym pośrodku neorenesansowym RatuszemDomy w Rynku pochodzą z XVIII i XIX wieku i reprezentują styl renesansowy oraz barokowy. Stoi tu również efektowna barokowa Kolumna Trójcy Świętej oraz pręgierz z XVI wieku.


Spacer po tym miasteczku to czysta przyjemność, 


jest tu cicho, pomimo, że jest to uzdrowisko to nie ma tylu turystów jak np. w Polanicy, gdzie ludzi mnóstwo.


Myślę, że jeszcze kiedyś wrócimy do Lądka ale na kilka dni aby zaznać przyjemności w okrągłym basenie z wodą termalną.
Pozdrawiam i życzę miłego długiego weekendu
Małgosia W.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz