Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 22 czerwca 2014

GRECKIE WAKACJE...

KORFU - KASSIOPI 2014

W tym roku wybraliśmy się na jedną z najpiękniejszych Wysp Jońskich - Korfu do małej miejscowości Kassiopi.
Pobyt był krótki tylko tydzień i  niestety nie udało się nam zwiedzić wszystkiego ale mam nadzieję, że kiedyś jeszcze powrócimy na tą przepiękną wyspę, może trochę na dłużej i wtedy nacieszymy oczy wszystkim czym można.


Zielona wyspa a tak mówią o KORFU leży między obcasem włoskiego buta a zachodnim wybrzeżem Grecji.
Z wyspy widać także południowe wybrzeże Albanii.

Będąc na Korfu koniecznie trzeba zwiedzić stolicę wyspy - miasto Korfu zwane też Kerkirą. Małe, wąskie uliczki w których zatrzymał się czas oraz wspaniałą średniowieczną fortecę.  Nam niestety nie udało się zwiedzić całego miasta gdyż wybraliśmy się autobusem (komunikacją miejską) i niestety mieliśmy bardzo mało czasu do odjazdu powrotnego. 


Nie ma tutaj zbyt dużo zabytków ale jest niesamowicie zróżnicowany krajobraz a widoki zapierają dech w piersiach.Odpoczynek na grecką kawusię ...


c.d.n. 
Miłej niedzieli - Małgosia W.

2 komentarze:

  1. Piękne wspomnienia :) My od lat nie wyjeżdżamy nigdzie - zarówno z powodu finansów, jak i wielkiego zwierzyńca, którym trzeba się opiekować... ale nasze zwierzątka rekompensują nam z nawiązką ten brak wyjazdów :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Widoki przepiękne!:). Myślę, iż mimo krótkiego czasu na wypoczynek naładowałaś akumulatorki na dłużej. Pozdrawiam. Małgosia.

    OdpowiedzUsuń