Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 13 marca 2018

NIEDZIELNY SPACER PO Görlitz

11.03.2018 r.

Nareszcie ciepło i pierwsza ciepła niedziela, grzechem było  siedzieć w domu a zatem trzeba to wykorzystać i wybrać się na spacer & małą wycieczkę.  Obiad zrobiony troszkę szybciej niż zazwyczaj i w drogę na spacer po mieście, które od dawna mieliśmy na liście do odwiedzenia. Oddalone od nas tylko 1,5 godziny jazdy samochodem a mowa tu o Zgorzelcu a bardziej o mieście niemieckim - Görlitz.


Samochód zostawiliśmy po stronie polskiej. Do Görlitz wystarczy przejść przez most Staromiejski nawet się nie czuje, że przekraczamy granicę. 

, n

Przy moście wznoszą się zabudowania dawnego młyna. Wysoka wieża przypominająca basztę to dawny spichlerz, którego cechą rozpoznawczą jest kolorowa płaskorzeźba. Z mostu widać przepiękny kościół Św. Piotra i Pawła, który znajduje się po stronie niemieckiej.


Stojąc na moście można zauważyć tylko słupki pomalowane na kolory państwowe danego kraju.


Spacerując po Görlitz zachwycamy się przepiękną architekturą którą oszczędziła wojna. Pospacerujcie ze mną, to tylko kilka zdjęć...
 

 
...prawda, że przyjemnie ale wszystko co dobre szybko się kończy i czas wracać do domu. 


Półtorej godzinny spacer po zabytkowej części Görlitz okazał się prawdziwą przyjemnością.
 Naprawdę warto tu przyjechać choćby na chwilę. Dla nas zdecydowanie za krótko i jeszcze w jakiś letni, ciepły dzień odwiedzimy Görlitz ale tym razem od samego rana i może uda się zwiedzić większą część miasta, może w Zgorzelcu pozwiedzamy zabytki i będziemy bardziej przygotowani do wyprawy na dwa miasta.


 Dwa miasta, można powiedzieć, że bliźniacze a jakże różne i dzieli ich tylko rzeka. Bardzo fajna wycieczka i taka bez przygotowań na tzw. spontanie, rano pomyśleliśmy co by tu robić a o 14.30 spacerowaliśmy malowniczymy uliczkami Görlitz.Pozdrawiam - Małgosia W.

2 komentarze:

 1. U nas takie spontaniczne wypady to norma. Bardzo je lubię.
  Kilka lat temu, przy okazji służbowego pobytu w Zgorzelcu, byłam też po niemieckiej stronie. Po prostu piękne miasto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się miasto piękne a i spontaniczne wypady zawsze są udane :)

   Usuń