Łączna liczba wyświetleń

środa, 3 lutego 2016

CZAS NA KSIĄŻKĘ (1)

Dziś temat książkowy, ostatnio staram się trochę więcej czasu poświęcić lekturze.
Nie zawsze jest czas, ale choć parę kartek na dobranoc.

Chciałam Wam przedstawić parę książek a dokładnie cztery które udało mi się przeczytać w styczniu, może któraś z propozycji Was  zainteresuje.


1) DZIECIOODPORNA
autor: Emily Giffin


..."przed ślubem Claludia zawarła z Benem układ: nie będą mieć dzieci. Zamiast wstawać w nocy, zmieniać brudne pieluchy i dzwonić z pracy do opiekunki, mieli robić karierę, podróżować i korzystać z uroków życia. Wszystkim krewnym, przyjaciołom i znajomym mówili, że nie są bezdzietni lecz "wolni od dzieci". Byli bardzo stanowczy i jednomyślni do czasu...
Gdy w domu ich przyjaciół pojawia się niemowlę, w Benie coś pęka. Ojcostwo zaczyna go niezwykle pociągać.
Jak w tej sytuacji zachowa się Claudia?
Czy ich małżeństwo wytrzyma próbę?..."  Opis czwarta strona okładki.

 Książka dająca do myślenia ale też pełna humoru. Uświadamia nam, że nie wszystko w życiu można zaplanować, ale oczywiście decyzja należy do nas i nikt nie może podjąć tej decyzji za nas, albo będzie OK albo będziemy żałować.  Takie jest moje zdanie.

2) KSIĘŻYC NAD BRETANIĄ
autor: Nina George


..."Koniec ze mną! - oto co myśli Marianne, rzucając się z paryskiego Pont Neuf. Lecz los chce inaczej. Uratowana kobieta trafia do szpitala, gdzie ukojeniem staje się dla niej malowidło wykonane na rustykalnym kafelku - oświetlony księżycowym blaskiem port w Bretanii z łodzią o nazwie "Mariann". Chwyta się tego obrazu jak ostatniej szansy i postanawia, że skoro nie ma już swojego miejsca na ziemi, pojedzie właśnie tam, do małej wioski rybackiej. To pierwsza od lat samodzielnie podjęta decyzja pozwoli Marianne poczuć się znowu szczęśliwą i zakosztować życia, jakiego dotąd nie znała..."    Opis czwarta strona okładki.

Książka, która opowiada o kobiecie stłamszonej przez własnego męża i nie tylko przez niego, nieznającej własnej wartości a przecież można inaczej, zawsze jesteśmy coś warte. Marianne wydawało się, że samobójstwo to jest ostateczność a przecież zawsze jest jakieś wyjście, zawsze można zacząć wszystko od nowa, trzeba tylko podnieść się z kolan i iść dalej.
 Nigdy nie jest za późno, by rozpocząć nowe życie... takie słowa są na pierwszej stronie okładki i ja się z nimi zgadzam.

3) PRZEPROWADZKA
autor: Jill Ciment


..."Pewnego sobotniego wieczoru spokojne życie starszego małżeństwa z Nowego Jorku nabiera gwałtownego przyspieszenia: właśnie podjęli decyzje o sprzedaniu mieszkania, następnego dnia czeka ich tzw. "dzień otwarty", a tymczasem ich stara jamniczka Dorothy doznaje poważnego urazu kręgosłupa. Kiedy Alex i Ruth transportują sparaliżowaną suczkę do szpitala na kuchennej desce do krojenia, okazuje się, że w pobliskim tunelu nastąpiła awaria cysterny z benzyną - być może jest to próba zamachu terrorystycznego. Telewizja nadaje coraz bardziej alarmujące wiadomości, co nie pozostaje bez wpływu nie tylko na ceny nieruchomości, ale także na postawy moralne małżonków...."
Na podstawie tej książki powstał film w reżyserii Richarda Loncraine'a w rolach głównych wystąpili Diane Keaton, Morgan Freeman i Cynthia Nixon.
Opis czwarta strona okładki.

Filmu niestety nie widziałam, czas nadrobić stratę, wtedy będę miała porównanie co jest lepsze książka czy film, choć już nie raz się przekonałam, że książka wygrywa.

4)  SZKOŁA SZYCIA PANNY SCARLET
autor: Kathy Cano-Murillo


..."Aby realizować życiową pasję, jaką jest projektowanie mody, Scarlet Santana porzuca karierę inżyniera. Wbrew rodzinie i przeciwnościom losu wytrwale stąpa wytyczoną ścieżką. Kiedy dostaje się do płatnego prestiżowego programu dla początkujących projektantów, jest gotowa zapłacić każdą cenę, aby w nim uczestniczyć. Dzięki swojej przebojowości i popularności prowadzonego przez nią bloga DaisyForever.com Scarlet organizuje kurs szycia bez wykroju, z którego środki chce przeznaczyć na sfinansowanie uczestnictwa w programie.
Scarlet i jej nietypowe kursantki przenoszą kreatywne pomysły z zajęć na swoje życie prywatne. Między kobietami zawiązuje się przyjacielska więź, która zostanie wystawiona na próbę. Scarlet bowiem dla realizacji swoich marzeń gotowa jest poświęcić nawet swoich bliskich. Czy w porę się zatrzyma?..." Opis czwarta strona okładki.

Uwierzcie Scarlet  jest trochę zwariowaną młodą dziewczyną ale z marzeniami i dążącą do celu a zarazem z dobrym sercem, którego chce każdemu użyczyć.
Z tych czterech książek, które przeszły przez moje ręce i oczy tą polecam najbardziej, może dlatego, że dziewczyna też pisze bloga, też dzieli się swoimi przemyśleniami i ma pasje jak wiele z nas. Można się przy tej lekturze odprężyć a nawet pośmiać, poprzeżywać problemy innych dziewczyn :) zawsze nam jest trochę lżej na duszy, że u nas i z nami jeszcze nie jest tak najgorzej... inni mają gorzej.


Czytałyście którąś z tych książek a może macie jakieś ciekawe propozycje? 
Pozdrawiam - Małgosia W.

4 komentarze:

 1. Nie czytałam żadnej, ale wydają się ciekawe. Szczególnie nr 3 :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie przeczytałam żadnej z tych książek, jednak o Emily Giffin słyszałam wielokrotnie i kilka jej książek chciałabym przeczytać. Druga pozycja to książka, która jest wychwalana przez blogerów, więc również chcę po nią sięgnąć. No i ta piękna okładka! :)
  Dwóch ostatnich pozycji zupełnie nie kojarzę.
  Jeśli chodzi o propozycje, to u siebie polecałam już kilka pozycji. Na przykład książki podróżnicze, albo takie codzienne, do czytania :)
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za odwiedziny... na pewno zajrzę do Ciebie... Pozdrawiam :)

   Usuń