Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 8 marca 2016

CZAS NA KSIĄŻKĘ (2)

Niestety ale wstyd się przeznać, bo w lutym przeczytałam tylko dwie książki... ...nie wiem jak Wam, ale mi luty uciekł przez palce, wiele rzeczy które miałam zaplanowane - nie zrobiłam. Książki które udało mi się przeczytać szczerze Wam polecam, a są to:

1) Danielle Steel "Pegaz"


Wojna i miłość, przyjaźń i rodzinne więzi, dramatyczne wybory i odbudowane życie w opowieści łączącej pół wieku, dwa kontynenty i dwa pokolenia.
Nicolas von Bingen i Alex von Hemmerle przyjaźnią się od dziecka. Obaj są wdowcami, obaj samotnie wychowują dzieci – Nicolas dwóch synów, Alex córkę. Zapewniają im bezpieczeństwo i luksus w rozległych bawarskich posiadłościach, które należą do ich rodów od pokoleń. Bogaci i wpływowi, prowadzą światowe życie, a Alex z pasją hoduje wspaniałe rasowe konie.
Nagle ten spokojny świat wali się w gruzy. Nicolas musi porzucić wszystko, co kocha, i wraz z synami uciekać z Niemiec ogarniętych nazistowskim szaleństwem. Czy w dalekiej Ameryce zdołają rozpocząć wszystko od nowa?
Ich szansą staje się bezcenny dar od Alexa… (opis czwarta strona okładki)
Moja opinia: Książka, którą się czyta jednym tchem od deski do deski i nie chcesz jej odkładać na później. Chcesz wiedzieć już natychmiast, co się dalej stanie i trzyma w napięciu. Przeżywasz razem z bohaterami trudny czas wojny.  Bardzo, bardzo polecam. 
Bardzo lubię czytać książki Danielle Steel, gdyż wszystkie bez wyjątku wciągają i nie jest to typowe romansidło, tylko samo życie.
2) Ian McEwan "W imię dziecka"

CZŁOWIEK KONTRA CZŁOWIEK
RELIGIA KONTRA PRAWO
Fiona Maye, sędzia brytyjskiego Sądu Najwyższego, specjalistka od prawa rodzinnego, cieszy się w swoim środowisku świetną opinią. Kariera zawodowa nie rekompensuje jej jednak pustki w życiu osobistym. Jej związek z mężem wydaje się wypalony i w momencie, w którym Fiona zajmuje się jako sędzia niezwykle trudną sprawą, jej małżeństwo wchodzi w fazę głębokiego kryzysu. Ona tymczasem musi podjąć decyzję, której konsekwencji nie sposób przewidzieć. Siedemnastoletni chłopak z powodów religijnych odmawia poddania się leczeniu, skazując się tym samym na śmierć. Fiona może to zmienić. Jej werdykt przesądzi o życiu i  śmierci. Tylko czy ma do tego prawo? I czy będzie potrafiła żyć z konsekwencjami swojej decyzji? (opis czwarta strona okładki)
Moja opinia: Kolejna książki z serii samo życie... jaką podjąć decyzje, a jak ją podejmiemy czy będzie to ta decyzja o jaką nam chodziło... czy nie skrzywdzimy innych... książka, którą należy przeczytać.

Pozdrawiam i wszystkim kobietkom życzę,
aby DZIEŃ KOBIET był codzień
Małgosia W.7 komentarzy:

 1. Czytam i to całkiem sporo książek. Lubię thrillery i kryminały. Twoje propozycje zachęcają do poczytania.
  Miłego świętowania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i Tobie także, życzę miłego dnia... :)

   Usuń
 2. Przerzywasz razem z bohaterami trudny czas wojny.
  Popraw to, dobrze ? Anna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, że zauważyłaś błąd, szkoda tylko, że jako Anonimowy... :)

   Usuń
 3. To bardzo dobrze, że czytasz książki. To poprawia wyobraźnię i wiele innych rzeczy (np. sposób pisania). Dobrze też, że je polecasz. Pozdrawiam serdecznie.
  http://balakier-style.pl/

  OdpowiedzUsuń
 4. Drugi tytuł wyjątkowo mnie zainteresował ! Muszę sięgnąć po tą książkę. Pozdrawiam - M.

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja wyjątkowo znalazłam więcej czasu na czytanie niż zwykle :) Ale różnie z tym bywa...

  OdpowiedzUsuń