Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 28 czerwca 2016

CZAS NA KSIĄŻKĘ (4)

Witajcie, ostatnio w kwietniu prezentowałam przeczytanie książki, ależ ten czas szybko płynie. Dziś postanowiłam, że zaprezentuję tylko dwie z przeczytanych, może ktoś z Was sięgnie na biblioteczną lub księgarską półkę po którąś z nich.

1) Paulina Simons - JEDENAŚCIE GODZIN


Młoda kobieta w zaawansowanej ciąży opuszcza centrum handlowe w upalny dzień. Życie upływa jej na zakupach, dbaniu o rodzinę: ukochanego męża Richa oraz dwie córeczki, i oczekiwaniu narodzin trzeciego dziecka. Nagle życie to zostaje brutalnie zakłócone przez zdesperowanego młodego człowieka, który porywa Didi. Jakie są jego motywy?
Rozpoczyna się wyścig z czasem - z udziałem policji, FBI i zrozpaczonego Richa. W ciągu kolejnych jedenastu godzin Didi dociera do granic ludzkiej wytrzymałości, mierząc się z koszmarnym przeznaczeniem.
W Jedenastu godzinach Simons stworzyła nowy gatunek thrillera, który prowadzi czytelnika do najmroczniejszych zakamarków ludzkiej duszy. (opis czwarta strona okładki)

Moja opinia: Książkę czyta się jednym tchem i z wielkim zaciekawieniem co dalej i dlaczego Didi została porwana? Przez całą książkę zadawałam sobie pytanie czy uda się jej wyrwać porywaczowi?, kiedy ją znajdą?, czy urodzi podczas porwania? itp.
Książka naprawdę "wciąga". Bardzo polecam.
Pauliny Simons polecam również bardzo gorąco następujące tytuły: Jeździec miedziany, Tatiana i Aleksander oraz Ogród Letni. Od książęk tych rónież trudno jest się oderwać.

2) Helene Gremillon - POWIERNIK


Historia niemożliwej do spełnienia miłości, która stała się przekleństwem czwórki bohaterów - dwóch kobiet i dwóch mężczyzn - osadzona we Francji na początku II wojny światowej oraz w latach 70-tych. 
Psychologiczny suspens, nieoczekiwane zwroty fabuły i ludzkie dramaty, w których zacierają się granice między dobrem a złem, tworzą lekturę wciągającą czytelnika już od pierwszej strony. (opis czwarta strona okładki) 

Moja opinia: Książka zaskakuje, zastanawia oraz przyciąga akcją, z ciekawości co dalej czyta się ją coraz szybciej. Czy bohaterka rozwiąże zagadkę listów które do niej przychodzą? Musicie to przeczytać... :) 


 Pozdrawiam z kolejną książką w ręku - Małgosia W.2 komentarze:

  1. Ta pierwsza mnie zaciekawiła :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie czytałam żadnej z nich, ale czas to nadrobić:), tryptyk Pauliny Simons wręcz połknęłam jakiś czas temu. Pozdrawiam cieplutko i słonecznie:). Małgosia.

    OdpowiedzUsuń