Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 5 lipca 2016

CZERWCOWY WYPAD NAD MORZE

17.06.2016 r. piątek po pracy niezaplanowany wypad nad morze.
Znajomi co roku w tym samym czasie w czerwcu jeżdżą do małej miejscowości a właściwie wsi położonej w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim, w gminie Mielno do MIELENKA. Położone jest ono nad Morzem Bałtyckim, na Wybrzeżu Słowińskim. 


Co roku zapraszali nas abyśmy wpadli chociaż na weekend i tym razem daliśmy się namówić, tym bardziej, że  urlop wykorzystaliśmy już w kwietniu, niezapomniane chwile w Kanadzie, tak więc pozostają nam tylko małe wypady sobotnio-niedzielne.
W piątek po pracy ruszyliśmy w drogę i ku mojemu przerażeniu w deszczu i bardzo szarym dniu. 


Pola wiatraków które mijaliśmy po drodze wyglądały trochę złowrogo jak przybysze z kosmosu, oj, to tylko moja wyobraźnia :).
Zajechaliśmy na 21-wszą i do późnych godzin nocnych nie mogliśmy się nagadać z przyjaciółmi.
Sobota przywitała nas słońcem czyli czas na spacer po plaży. Na spacer poszliśmy opatuleni w kurtki, jestem zmarzluchem więc wolę nosić niż się prosić, ale słoneczko tak pięknie świeciło, że grubsze ciuszki wcale nie były potrzebne.


Oczywiście obowiązkowa przerwa na kawkę.Niedziela - ciąg dalszy słoneczka. Poszliśmy spacerkiem plażą do Mielna i tam natrafiliśmy na Nadmorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych. Muszę przyznać, że niektóre były naprawdę stare i interesujące, ot taka rozrywka. Trzeba przyznać, że niektórzy to mają hobby :) całkiem ciekawe.
To tylko kilka zdjęć super maszym,  
jeden z najstarszy ciągników był z 1938 r. Naspacerowaliśmy się i nawdychaliśmy świeżego powietrza i nawet na zachód słońca z małą ilością chmurek się załapaliśmy :)......a w poniedziałek powrót do domu i szarej codzienności. 
Było tak cieplutko, że w poniedziałek przed wyjazdem poszliśmy jeszcze na mały spacerek po plaży i czas wracać. To był bardzo udany odpoczynek sobotnio-niedzielny.
Pozdrawiam - Małgosia W.


2 komentarze:

  1. Ależ Ci zazdroszczę takiej możliwości krótkiego wypadu nad morze... od nas to całodzienna wyprawa, z drugiego końca Polski... no i jeszcze spory wydatek :(

    OdpowiedzUsuń